Kontaktlista Vansbro kommuns politiker

 

Kontaktlista till våra politiker i Vansbro Kommun

 

Kommunalråd

Stina Munters (C) stina.munters@vansbro.se

 

Kommunchef

Oscar Fredriksson oscar.fredriksson@vansbro.se

 

Kommunfullmäktige

Ordförande

Uwe Weigel (C) uwe.weigel@gmail.com

 

1:e vice ordförande

Lennart Skansens (S)

 

2:e vice ordförande

Gunilla Munters (C) g.a.munters@telia.com

 

Ledamöter:

Kickan Lisspers (C) kickan.lisspers@hotmail.com

Anders Karlsson (C)

Anneli Hultgren (C) anneli.hultgren@skola.vansbro.se

Annika Simm-Eriksson (C) vasterdalaonwest@telia.com

Lars-Olov Liss (C) larsolov.liss@telia.com

Anders Lundin (C) anders_larka@spray.se

Stina Munters (C) stina.munters@vansbro.se

Henrik Säljgård (C) henrik.lizzie@telia.com

Sören Johansson (C) kvisse44@hotmail.com

 

Torsten Larsson (KD) torsten.larsson@kristdemokraterna.se

André Ihlar (KD) andreihlar@gmail.com

Siv Hansson (KD) siv.brusgatan@hotmail.com

 

Nils-Erik Edlund (S) ne.edlund@telia.com

Ulrika Gärds Forsberg (S) ulrika.transport@hotmail.com

Monica Eriksson (S) bollalisa.ericsson@gmail.com

Anders Edlund edlund.anders@telia.com

Nall Lars-Göran Andersson (S) nall_lasse@hotmail.com

Karin Sjöberg (S) ksjoberg56@gmail.com

Renate Särnmo (S)

Jan-Erik Stövling (S)

Ynonne Edlund (S)

 

Gunnel Gustafsson (V)

Anders Gyllenvåg (V) anders.gyllenvag@telia.com

 

Karl Björklund (M) skamhed12@telia.com

 

 

Wahan Harutun (KP) wahan1@telia.com

Per Rostgaard Evald (KP) per.rostgaard.evald@hotmail.se

 

Mattias Johansson (SD) mathias79johansson@telia.com

 

 

Ersättare:

Stefan Olsson (M)

 

Sven-Erik Andersson (C)

Lena Hjalmarsson (C)

Sven Blom (C)

Anki Lundin (C)

Pär Skagerling (C)

 

Ur Alf Nilsson (L)

Mattias SKantz (L)

 

Kjell Kvarnström (KD)

Christer Spett (KD)

 

Margareta Johansson (S)

Andreas Eriksson (S) 

Daniel Schanzer-Larsen (S)

Bertil Wanke (S)

Camilla Andersson (S)

 

Jonas Gustafsson (V)

Carina Thorberg (V)

 

Annika Nordin (KP)

Jeanette Magnusson (KP)

 

 

Copyright @ All Rights Reserved

Bank